Diskusní téma: MHD v Týně nad Vltavou

ничего такого

Datum: 11.01.2020 | Vložil: saqumhycw

Круто, давно искал

Druhé občanství a rezidentura investicemi!

Datum: 09.01.2020 | Vložil: chacksof

Druhé občanství a rezidentura investicemi! Krátké termíny, oficiální programy, kompletní servis. Grenada, Malta, Portugalsko, Vanuatu, USA atd.
Prostě jdi na [url=right-invest.com]right-invest.com[/url]!

This program can solve any CAPTCHA

Datum: 25.11.2019 | Vložil: Tracycoild

Zdraví.

Where I can download XEvil for free on your website?
Mám informace od vaší podpory. XEvil je opravdu nejlepší program pro captcha řešení, ale já potřebuju nejnovější verzi.

Dík.

XEvil může zlomit jakoukoliv Kaptchu...

Datum: 23.11.2019 | Vložil: Tracycoild

Zdraví.

Where I can download XEvil for free on your website?
Mám informace od vaší podpory. XEvil je opravdu nejlepší program pro captcha řešení, ale já potřebuju nejnovější verzi.

Dík.

přeji

Datum: 13.01.2011 | Vložil: vašek

Vám hodně úspěchů, ať Vám to s tímhle projektem vyjde. Nevím jak se zachovají naši páni radní. Po dlouhé době se dozvídáme o tom jak se zachovali v případě možného obchvatu města. Tak nevím jak zareagují"" strýci"" na toto.

Hodně štěstí!

Datum: 05.01.2011 | Vložil: Tomáš

Vážený pane Stibore,
koukám, že Váš projekt na těchto stránkách naráží spíše na odpor ze stran spoluobčanů, přitom se jedná o službu, která by byla zejména pro ně. On i takový pan Dobrota, který tu tak pěkně čeří vody, by byl jistě jednou i rád, když by ho v pokročilém věku midibus pohodlně dovezl před dveře polikliniky (ne že bych mu přál, aby polikliniku musel navštěvovat často). V Týně sice nebydlím, ale často se v něm vyskytuji a myslím, že by mu MHD prospěla. Nevím, proč by v dnešní době lidé všech věkových kategorií nemohli využívat vymožeností, které jsou běžné i v podobně velkých městech v našich luzích a hájích. Proto bych Vám chtěl popřát mnoho zdaru při prosazování odvážného nápadu, který sice nebude lehké realizovat, ale jistě by se měl setkat s nadšením všech normálních obyvatel bez extrémistických názorů.
S pozdravem
Tomáš

Re: Hodně štěstí!

Datum: 06.01.2011 | Vložil: Petr Stibor

Dobrý den, pane Tomáši,
děkuji za Vaše slova a podporu. Není projekt, ketrý by neměl své odpůrce, ale ani takový, který by se všem zamlouval. Během tohot měsíce by se mělo vědět, zda má projekt MHD šanci či nikoliv.
Děkuji a Vašeho příspěvku si vážím.

Re: Hodně štěstí!

Datum: 07.01.2011 | Vložil: František Dobrota

Rád bych reagoval na váš příspěvek, pane Tomáš. Co si budeme namlouvat, nejmladší už nejsem. Táhne mi na 60 a je pravda, že pohyb už taky není to, co býval. Když si ovšem pomyslím, že bych jezdil po takovém "městečku" v MHD, chce se mi plakat. Radši bych si natřikrát zlomil nohu než do toho nasednout. My jsme byli vychováni v tvrdých podmínkách. Ne jako dnešní mládež, která má vše, na co si vzpomene a ještě kvůli ní budeme dělat MHD? Nezdá a vám to trochu přehnané? Pozoruji dnešní lenost ve všech směrech. Dám vám příklad. V roce 1979 jsem nastupoval jako hrot v místní Olympii. Hráli jsme vyrovnané zápasy na vysoké úrovni. Ale když tam dneska zavítám, vídím jen bídu a děs! Půlka týmu jsou kuřáci, jsou líní běhat a za to všechno můžou jen vymoženosti dnešní doby! A to ani nemluvím o těch mladších! Bojím se toho, kam ten dnešní svět spěje. A jeslti mi chcete teď předhodit starší lidi, tak k těm mám také co říct. Do teď to všichni zvládali bez problémů, takže nevidím sebemenší důvod tento fakt měnit. Dokud nedáš dítěti čokoládu, nebude jí samo chtít. Pokud jí ovšem dostane, už se jí nikdy nevzdá. Prěsně takhle je to s tímto projektem, který je stejně nezdravý, jako čokoláda.

Re: Re: Hodně štěstí!

Datum: 08.01.2011 | Vložil: zvědavý občan

Rád bych zareagoval na váš příspěvek, pane František. Vaše čilost ve vyšším věku je věc jistě ocenitelná, záviděníhodná a já vám upřímně přeji, aby vám vydržela co nejdéle. Nemohu se ale nereagovat na pár informací z vašeho příspěvku. Zaprvé, tvrdá škola života není 100% vždy nejlepší cesta a (proto) mnoho našich spoluobčanů je tzv. "slušných" i bez ní. Za druhé si dovolím zpochybnit, že celá dnešní mládež má vše na co si vzpomene. S příchodem lepších a "línějších" technologií roste i jejich cena, a to rychleji, než platy rodičů. Za třetí, zajímalo by mne, čím byste prokazatelně podložil tvrzení, že za špatný stav členů konkrétního spolku, tj. zmiňovaného oddílu, mohou vymoženosti dnešní doby. Rád se podám vašemu názoru, pakliže jste schopen ho podložit nezvratnými důkazy, ne jen názory. Názory či polemiky bez faktů nejsou samy o sobě důkazem. A k otázce starších lidí mám také co říct. Také si dovolím poznamenat, že i z vaší generace pochází mnoho lidí, kteří už ve svém mládí provozovali zmiňované činnosti. Dále, pokud dnes musí chodit starší občané dlouhé kilometry a zvládají to, pak jim samozřejmě přeji, aby jim jejich schopnosti zůstaly, ale nevidím to jako pádný argument proti nápadu přinést jim "na stará kolena" trochu pohodlí, které si po životě těžké práce zaslouží a také jako projev úcty nás mladších k jejich stáří jim zařídit velké ulehčení, které jim bezesporu alespoň trochu usnadní jejich druhou polovinu života. Druhým argumentem je to, že staří lidé a nejen oni, tyto dlouhé vzdálenosti překonávat zvládají, protože prostě musí, nikdo jiný to za ně neudělá, neboť je musí překonávat také a nemá čas ani sílu dělat to ještě za druhé. A matky? Pokud je dnešní mládež tak zkažená jak říkáte, pak je samozřejmě i z vašeho pohledu nutné matkám usnadnit život zavedením hromadné dopravy, aby měly více času a sil vychovávat budoucí generace ke slušnému a spořádanému životu. Přeji vám i ostatním vše nejlepší do nového roku

odvahu

Datum: 29.12.2010 | Vložil: pesimista

I my jsme si chtěli před časem ulehčit v naší obci cestování a chtěli jsme zřídit novou zastávku v místě nové výstavby a když jsme zjistili, že legální zřízení zastávky tak, aby odpovídala veřejné přepravě osob není jednoduchá a hlavně levná záležitost, v některých případech, samozřejmě záleží na konkrétních podmínkách, i přes 100 000 Kč tak hlavně odvahu.

Re: odvahu

Datum: 30.12.2010 | Vložil: Petr Stibor

Dobrý den, Vážený uživateli "pesimisto",
zřízení nové zastváky je opravdu problém, protože je to bohužel stavba jako každá jiná, takže musí být zpracován projekt - a to pouze dopravním inženýrem, ke každé zastávce se musí vyjádřit přepravce, maitel pozemku, SÚS, Policie ČR, sousedé pozemků, celé to končí stavební řízením podmíněným udělením povolení ke stavbě. V projektu musí být zpracován s ohledem na handicapované osoby. (vyrovné pásy, bezbariérový přístup, atd...). Z tohoto důvodu také přemýšlím nad snížením počtu zastávek, tak aby vstupní náklady projektu nebyly vysoké. Bohužel, dnes už nejde vrazit tyč do chodníku a říci, tady je U Pepíka, rozc 0,8. Bohužel.

proč

Datum: 29.12.2010 | Vložil: tejnka

Pane Stibore, jste jistě odvážný mladý muž, proč, ale stejně jako zástupci města diskriminujete část obyvatel města? Proč se vaší "městskou" dopravou nesvezou obyvatele částí města Na soutoku, Na Kohoutě a Červený Vrch, kteří jsou také nedílnou součástí města, platí daně a poplatky jako každý obyvatel a na služby opět nemají nárok. I zde bydlí staří lidé, kteří mají daleko k lékaři, na nákup a i k současným zastávkám autobusů.

Re: proč

Datum: 30.12.2010 | Vložil: Petr Stibor

Dobrý den, Vážená uživatelko "tejnko", Vaší otázce rozumím. Nikde ještě nebylo řečeno, že bude projekt realizován, nicméně podívám se na tuto problematiku a zkusím navrhnout nějaké řešení, které by mohlo vyřešit obslužnost daných lokalit. Vzhledem k větší vzdálenosti by se muselo jistě zvednout jízdné na nějakých 15 Kč. Vy bydliíte v jedné ze zmíněných lokalit? Kolik lidí by z Vašehho pohledu mělo zájem využívat tuto službu? Pokud máte zájem se na této záležitosti podílet, pošlete mi prosím zprávu na stibus@stibus.cz, já Vás pak kontaktuji, mohli bychom tak vyřešit více infromací (časy, frekvence, umístění zastávek).Děkuji

no lidi budou fakt tlustší

Datum: 21.12.2010 | Vložil: Pat

Z toho sezení a převážení se po městě budou mít lidi nadváhu a nohy jako špalky. A co ty exhalace? :)) Už vidím místní residenty, jak budou nadšeni z toho, že se jim autobus prohání okolo zahrady a pod okny jejich obydlí. Budou nadšení z venkovských čumilů.

Re: no lidi budou fakt tlustší

Datum: 21.12.2010 | Vložil: Kr

No, uděláme tu okružní jízdy jako na safari ve Dvoře Králové - osm korun dobrá cena. :-))

Re: no lidi budou fakt tlustší

Datum: 21.12.2010 | Vložil: František Dobrota

Sice jsem rád, že vás mám na své straně, ale musím vás jen trochu upozornit na to, že venkovští čumilové nemají s MHD žádnou souvislost. Takže pro příště to chce více si věci promyslet a ne to hned napsat:)

určitě potřebné

Datum: 20.12.2010 | Vložil: václav

Myslím si,že je to dobrý nápad. Musíme koukat i na starší lidi a maminky s dětmi,kteří podnikají deno denní cesty třeba z Hlinek na Malou Stranu nebo polikliniku. JE ZVLÁŚTNÍ .ŽE NÁM TO NEPŘIPADÁ HLOUPÉ POUŽÍVAT mhd třeba v ĆES. budějovicích.

Re: určitě potřebné

Datum: 20.12.2010 | Vložil: František Nedvěd

Nerozumím, proč všichni neustále zmiňují maminky s kočárky. Matky to zvládaly doposud,tak nevidim důvod,proč by najednou nezvládly vytlačit kočárek. S pozdravem Nedvěd František

Souhlas

Datum: 19.12.2010 | Vložil: Veronika Dubská

S tímto nápad naprosto souhlasím. bydlím na Hlinkách a vím, jak je všechno "daleko". Proto si myslím, že tato doprava by Týnu a jeho obyvatelům pomohla a usnadnila pohyb po městě. Držím palce... a doufám, že se jednou svezu...

to snad ne?

Datum: 18.12.2010 | Vložil: Pat

pane jo, tak to budou lidi stále více tlustší a tlustší.... stačí supermarkety a nej?? :))))

Re: to snad ne?

Datum: 18.12.2010 | Vložil: František Dobrota

Naprosto s vámi souhlasím. Až teda na tu poslední větu, která opět nedává smysl.

Re: to snad ne?

Datum: 19.12.2010 | Vložil: Petr Stibor

Nikde není napsáno, že je povinné jezdit případnou MHD. Pokud je člověk zvyklý chodit po celém městě, tak ani teď to nemusí měnit.

Hloupost

Datum: 17.12.2010 | Vložil: František Dobrota

MHD v Týně je absolutní hloupost. Do teď si lidé stežovali, že nemají v Týně co dělat a teď jsou líní udělat pár kroků. Kdyby se dávaly za tento nápad body od 1 do 10, dal bych 2 a to ještě se zavřenýma očima.

Re: Hloupost

Datum: 17.12.2010 | Vložil: Petr Stibor

Dobrý den, pane Dobroto,
děkuji i za ty 2 body. Nevím z jakého pohledu na tento projekt nahlížíte. Já když jsem ho vytvářel, tak jsem bral v úvahu problémy s dostupností polilkiniky a autobusového nádraží a dalších důležitých míst pro spoustu obyvatel na druhé straně řeky. Pro některé osoby např. ze zdravotního hlediska, je problém nachodit několik km. Právě proto si myslím, že by mohla mít tato služba úspěch. Jiná města ji mají, tak proč ne my.

Re: Re: Hloupost

Datum: 18.12.2010 | Vložil: František Dobrota

Myslím si, že Týn není natolik velké město, aby se zde musela dělat tato služba. A když jsem si prohlížel plán trasy, přijde mi trochu jako hloupost, když jsou zastávky od sebe vzdáleny 100 metrů. Tuto vzdálenost udeje bez problému i vozíčkář. Tímto se jich nechci dotknout, ale je to prostě hloupost. A lidem neuškodí, když se trochu projdou. Mladí to zvládnou hravě a senioři mají dost času na to, aby si v klidu udělali krásnou procházku na nákup. A jeslti mají problémy právě teď v zimě, tak to není problém MHD, ale úklidu chodníku. Takže by se spíše mělo město začít zajímat o tyto rutinní služby než o budovaní MHD.

Re: Re: Re: Hloupost

Datum: 18.12.2010 | Vložil: Petr Stibor

To je otázka pohledu, Týn se svými 8 tis. obyvatel má už mnoho podobných měst, kde tato služba funguje. Jako jeden z nejlepších příkladů bych zmínil Přelouč, město o podobných parametrech jako máme my. MHD tam spustili nejdříve jen s menším busem a nyní po 1/2 roce provozu museli autobus nahradit větším, protože nezvládal objem cestujících. Mimochodem, včera jsem byl svědkem, jak jedna paní na poště nemohla dostat svůj dopis, protože přišla ještě před hodinou výdeje, a tak se nechala slyšet, jak se musí trmácet přes celé město tam a zpět. Myslím si, že zrovna tato pani by ráda patřila do skupiny osob, které se radši svezou, než aby lítali tam a zpět. Vy tvrdíte, že Týn je malé město na provoz této služby, kdyby tu nebyla poptávka po vnitroměstské přepravě, tak by se tu těžko uživily 4 TAXIslužby, to si myslím, že je také jeden s argumetů pro spuštění provozu. Nerad bych byl nestranný, proto bych viděl jako vhodné vyčkat na výsledky průzkumů obyvatel, ze kterých jasně vyplyne jejich postoj k nabízené službě. Mimochodem ten jízdní řád je jen návrhový, předpokládám jeho úpravy na základě požadavků obyvatel.

Re: Re: Re: Re: Hloupost

Datum: 18.12.2010 | Vložil: František Dobrota

Začátku trochu nerozumím, proto tento úsek přeskočím. Přikročím k příběhu se starší paní. Věřím, že je paní chudák, když dorazila ještě před hodinou výdeje, ale možná by byla mnohem více nakrknutá, kdyby to zjistila poté, co by zaplatila 8 kč za MHD. Takže to, že si paní neumí zjistit čas výdeje není problém dopravy, ale její mysli. A k taxi službám. Vím dobře, že se v Týně uživí, ale jen jednou v životě jsem zažil, aby se člověk svezl po Týně. Většinou je lidi využívají k delší přepravě, nebo je využívá mládež k přepravě na zábavy do Neznašova. Takže tento argument je také trochu zcestný. A tím bych tento můj příspěvek ukončil, protože nevím, co jste chtěl sdělit větou "Nerad bych byl nestranný".

Re: Re: Re: Re: Re: Hloupost

Datum: 19.12.2010 | Vložil: Petr Stibor

Já bych to též uzavřel, jen si dovolím pár slov. Každý z nás je svobodný člověk, proto by průzkumy měly ukázat, jaký je na danou věc názor. Přecejen to co se líbí jednomu se nemusí líbit každému. Tak to mezi lidmi chodí.
Jen doplním několik měst, kde služba úspěšně funguje. Jsou to města do 13. tis obyvatel.
1)Jáchymov (3333) - nejmenší provoz MHD
2)Aš (13000)
3)Dačice (8000)
4)Pacov (5069)
5)Kaplice (6500)
6)Mikulov (7485)
7)Přelouč (9000)
a další....

Děkuji za Váš názor, kterého si vážím.

Re: Hloupost

Datum: 18.12.2010 | Vložil: kakamila

Žádná hloupost zavést MHD to není ono není příjemný chodit v mrazivém nebo deštivém počasí z Hlineckého sídliště do Čihovic a zpátky do školy.

Re: Re: Hloupost

Datum: 18.12.2010 | Vložil: Jajarmila

Z hlinek do Čihovic ovšem autobus jezdí :)

Re: Re: Re: Hloupost

Datum: 19.12.2010 | Vložil: Petr Stibor

Jeden z důvodů zřízení této služby je právě spojení Hlinek z Čihovicemi. Po nahlédnutí do materiálů zpracovaných k tomuto projektu, kde jsem použil i analýzu stávajícího dopravního spojení na vnitroměstských linkách, nevidím žádné přímé spojení těchto dvou míst. Gymnázium je propojené prav. linkou (320800) jen z autobusového nádraží. Z Hlinek existuje varianta s přestupem na AN, s nějakým čekáním a za celou jízdu zaplatíte 16 Kč, to si myslím, že je neadekvátní.

Re: Re: Re: Re: Hloupost

Datum: 19.12.2010 | Vložil: Jarmila

Pane Stibus,vždyť jsou to mladí lidé a nohy jim ještě slouží. Nápad s MHD se mi moc líbí a zvláště, když už ani já nejsem nejmladší.... Ovšem studenty bych posílala pěšky!Za našich mladých let se chodilo pěšky několik kilometrů.Dnešní mládež je líná a nevděčná, a proto bych navrhovala jen malé autobusy pro důchodce a nemohoucí spoluobčany.Paní Jarmila

Re: Re: Re: Re: Re: Hloupost

Datum: 21.12.2010 | Vložil: František Dobrota

Jarmilko ty jsi fakt trdlíčko. Promiňte, ona o sobě choť všude vypráví, že není nejmladší a přitom je jí 63 let a pořád je čilá jako čamrda. S vnučkou chodí každý den na kroužky, připravuje se s ní do školy a ještě k tomu stihne ráno dát pašíkům, slepicím a uvařit. Máme se prostě báječně. Taky o našem manželství složil jeden známý hudebník "song", jak teď teenageři říkají. Vnučka mi ho pomohla najít na internetu, abych se s vámi mohl podělit.
https://www.youtube.com/watch?v=qQVOiGs7SPU

Re: Re: Hloupost

Datum: 19.12.2010 | Vložil: Michal

Já chodím taky z Hlinek do Čihovic a nijak i to nevadí, když je někomu zima, tak se víc obleče.

zajímavý nápad

Datum: 02.12.2010 | Vložil: Karel Nový

Váš nápad se mi velice líbí. Doufám, že se brzy uskuteční, není mi 20, abych mohl denně běhat na nákup do města.
Děkuji Nový, Podskalí

Re: zajímavý nápad

Datum: 02.12.2010 | Vložil: Petr Stibor

Dobrý den, pane Nový,
děkuji za Vaši zprávu. Samotné spuštění provozu je běh na dlouho trať, nejdříve se musí zjistit, jaký bude o MHD záje mezi obyvateli. Aktuální informace budou samozřejmě zveřejněny zde na stránkách.

Záznamy: 2101 - 2136 ze 2136
<< 39 | 40 | 41 | 42 | 43

Přidat nový příspěvek