Re: Re: Hodně štěstí!

Datum: 08.01.2011 | Vložil: zvědavý občan

Rád bych zareagoval na váš příspěvek, pane František. Vaše čilost ve vyšším věku je věc jistě ocenitelná, záviděníhodná a já vám upřímně přeji, aby vám vydržela co nejdéle. Nemohu se ale nereagovat na pár informací z vašeho příspěvku. Zaprvé, tvrdá škola života není 100% vždy nejlepší cesta a (proto) mnoho našich spoluobčanů je tzv. "slušných" i bez ní. Za druhé si dovolím zpochybnit, že celá dnešní mládež má vše na co si vzpomene. S příchodem lepších a "línějších" technologií roste i jejich cena, a to rychleji, než platy rodičů. Za třetí, zajímalo by mne, čím byste prokazatelně podložil tvrzení, že za špatný stav členů konkrétního spolku, tj. zmiňovaného oddílu, mohou vymoženosti dnešní doby. Rád se podám vašemu názoru, pakliže jste schopen ho podložit nezvratnými důkazy, ne jen názory. Názory či polemiky bez faktů nejsou samy o sobě důkazem. A k otázce starších lidí mám také co říct. Také si dovolím poznamenat, že i z vaší generace pochází mnoho lidí, kteří už ve svém mládí provozovali zmiňované činnosti. Dále, pokud dnes musí chodit starší občané dlouhé kilometry a zvládají to, pak jim samozřejmě přeji, aby jim jejich schopnosti zůstaly, ale nevidím to jako pádný argument proti nápadu přinést jim "na stará kolena" trochu pohodlí, které si po životě těžké práce zaslouží a také jako projev úcty nás mladších k jejich stáří jim zařídit velké ulehčení, které jim bezesporu alespoň trochu usnadní jejich druhou polovinu života. Druhým argumentem je to, že staří lidé a nejen oni, tyto dlouhé vzdálenosti překonávat zvládají, protože prostě musí, nikdo jiný to za ně neudělá, neboť je musí překonávat také a nemá čas ani sílu dělat to ještě za druhé. A matky? Pokud je dnešní mládež tak zkažená jak říkáte, pak je samozřejmě i z vašeho pohledu nutné matkám usnadnit život zavedením hromadné dopravy, aby měly více času a sil vychovávat budoucí generace ke slušnému a spořádanému životu. Přeji vám i ostatním vše nejlepší do nového roku

Přidat nový příspěvek